Menza Masarykova kolej

Thákurova 1, 160 00 Praha 6 (mapa)

Vedoucí: Pavla Suchanová, +420 234 678 462, pavla [dot] suchanovaatcvut [dot] cz

Otevírací doba

Pondělí: 7.30 - 15.30

Úterý:     7.30 - 15.30

Středa:  7.30 - 15.30

Čtvrtek: 7.30 - 15.30

Pátek:    7.30 - 15.30

 

Dopravní spojení

  • Metro: A, stanice Dejvická - cca 5 minut pěšky směrem k letišti
  • Tramvaj: č. 20 a 26, zastávka Thákurova cca 100 metrů od menzy
  • Autobusy: mnoho linek končících nebo projíždějícíh stanicí Dejvická (cca 5 minut)

Menza Masarykova kolej

Menza se nachází v přízemí budovy Masarykovy koleje, která je součástí univerzitního kampusu Dejvice.  Myšlenka vybudování Masarykovy koleje vznikla paralelně s přípravou výstavby Univerzitního kampusu Dejvice ČVUT na pozemku v Sadové, dnes Thákurově ulici za podpory prezidenta T.G.Masaryka. Generálním projektantem byl v roce 1924 stanoven prof. A. Engel, do provozu byla uvedená v roce 1927. Kolej je zajímavá zejména propojením historie s moderní výstavbou. Primárně slouží k ubytovávání studentů, ale nabízí i ostatní služby komerčního charakteru: hotel - hostel - restaurace - kongresový sál. Výhodou je její poloha - skvělá dostupnost jak do centra města, tak i na dálniční síť. Mezinárodní letiště Václava Havla je odsud vzdálené pouze 20 min. jízdy.

Stravování v menze je možné během celého dne. Kromě stále nabídky sortimentu např. obložených chlebů, zeleninových a ovocných salátů, koláčů, jogurtů, pizza rohlíků je možné si k snídani objednat jídlo ze snídaňového lístku např. vajíčka připravená mnoha způsoby (např. míchaná, hemendex), párky apod. Výdej obědů probíhá v čase od 10.30 - 15.00 - v nabídce je jeden druh polévky a dva druhy hotových jídel. Aktuální nabídka jídel se zobrazuje na světelně informačním panelu a je doplněná o salátový bar, ovoce, moučníky, bagety, cukrářské výrobky, kávu a nápoje. Jídla se vaří výhradně z čerstvých surovin bez užití náhražek a instantních zahušťovadel. Menza je samoobslužná, jídla se podávají bez předešlé objednávky a s možností si jídlo odnést s sebou. Kapacita jídelny je 100 osob.

V menze je možné platit:

  • platebními či studentskými kartami jako ISIC, ČVUT a pod.;
  • stravenkami;
  • hotově.

Menza i restaurace souží i jako stravovací zázemí pro Hotel, Hostel popř. je možné využít gastro-služby při pořádání kongresů v místním kongresovém centru. Pro účastníky kongresů je dostupné dostatečné množství parkovacích míst přímo v areálu Masarykovi koleje.

 

Těšíme se na Vaši návštěvu.

Služby

obědy

Informace z provozu

VÁŽENÍ HOSTÉ,

V době letních prázdnin dochází k následujícícm  úpravám otevítací doby

MENZA:

od 25.5. do 31.8.2020 je uzavřena, prosím, využijte seousední menzu Studentksý dům nebo Technickou menzu

AKADEMICKÁ RESTAURACE:

PO-ČT 7:00-20:00
PÁ 7:00-15:00

SO-NE - POUZE SNÍDANĚ PRO HOTELOVÉ HOSTY