Bubenečská kolej

Terronská 1023/28, 160 00 Praha 6 (mapa)
Vedoucí: tel.: +420 234 678 421, kolej-bubenecatcvut [dot] cz

Studentská samospráva: 

Zavřeno - rekonstrukce koleje do 8/2022

 

 

Otevírací doba ubytovací kanceláře

 

Pondělí  
Úterý  
Středa  
Čtvrtek  
Pátek  

 


Kontakt na hospodářky a ubytovací kancelář:

                              

Bubenečská kolej

Bubenečská kolej je jednou z kolejí v blízkosti vysokoškolského kampusu Dejvice. Leží v klidné lokalitě na rozmezí městských částí Praha-Dejvice a Praha-Bubeneč.

Před rokem 1989 měla tato kolej název Ždanova kolej dle sovětského  komunistického politika a ideologa Andreje Alexandroviče Ždanova. Pro její nezaměnitelné kouzlo a připomínky "starých časů" je hodně vyhledávanou hlavně filmovými štáby. Bohužel tento historický stav již koliduje s potřebami pro moderní ubytování studentů - proto je na rok 2020 plánována totální rekonstrukce celé koleje. Studenti ČVUT by tím měli získat moderní ubytovací zázemí v aktraktivním prostředí na hranici vilové čtvrti Bubeneč.

Ubytování na koleji Bubeneč je zvlášť vyhledáváno studenty, kteří mají výuku v areálu Univerzitního kampusu Dejvice, vzdáleného cca 10 min. chůze. Stravování je možné v menzách, které jsou součástí kampusu: Technická menza případně vzdálenější Menza Studentský dům a menza na Masarykově koleji.

Kolej Bubeneč má výborné dopravní spojení. Cca 8 minut od koleje je stanice metra Dejvická, využít lze i nedalekou vlakovou stanici Praha-Dejvice  popř. Praha-Podbaba patřící do Pražské integrovaní dopravy. Nedaleko (u koleje Orlík) je umístěna pobočka Penny-marketu, což je studenty velice vítáno. Mají kousek od koleje dostupnou prodejnu potravin s velkým sortimentem zboží od brzkého rána až do večera, a to včetně víkendů.

 

Vybavení kolejí

Kuchyňka

Pračka a sušička

Vysavač

Hřiště

Posilovna

Kolejní nástěnka

REKONSTRUKCE - ZAVŘENO