Hostel Strahov

Hostely v areálu ubytovacího kampusu ČVUT na Strahově

Koleje Strahov:detail

Rezervace o objednávky:

Centrální recepce: +420 234 678 111 email: suz-recepce [at] cvut [dot] cz

Blanka Čermáková, tel.: +420 234 678 343  email: hostel [at] cvut [dot] cz

Věra Denková, tel.: +420 234 678 344  email: hostel [at] cvut [dot] cz

Vítejte v areálu strahovských kolejí

Koleje Strahov patří mezi největší a nejvýznamnější. Jsou postaveny v těsné blízkosti Stadionu Strahov. Jejich vznik je spjatý s obdobím "spartakiád", kdy byly využívaný jako šatny pro sportovce. Kromě sportovních účelů byly budovy taky poskytovány jako útočiště v krizových situacích, např. jako náhradní ubytování při záplavách nebo pro oběti jiných živelných katastrof.

Poloha  je velice výhodná z hlediska dosažitelnosti do centra Prahy. V těsné blízkosti se nachází vrch Petřín s rozsáhlými zahradami, rozhlednou či bludištěm a lanovkou, kterou je možné využít jako rychlé spojení do centra města. Společně s nedalekou Kinského zahradou nabízí dobré možnosti pro odpočinek a relax. Čtvrt hodiny vzdálený Pražský hrad, obklopený v těsné blízkosti mnoha historickými objekty, též může zaujmout nejednoho obdivovatele historických památek. Sportovní nadšence určitě zaujme nabídka víceúčelových hřišť a lezecké stěny přímo v areálu kolejí. Naproti, v rozsáhlém strahovském sportovním komplexu, je možné navštívit bazén se saunou, squash atd. Jeden kilometr vzdálený park Ladronka může být zajímavý pro milovníky in-line aktivit, chůze, běhu či cyklistiky.

VstupPokoj

Pokud dostanete hlad, tak to taky není neřešitelný problém. Přímo v areálu strahovských kolejí naleznete Menzu Strahov, která vaří během celého dne a najíte se zde za příznivé ceny. Pokud hledáte restauraci, stačí navštívit blok 8. Večer vás můžou zaujmout nabídky klubů na blocích 1, 7, 10, 11. Vhod přijde obchod s potravinami, Snack - bar ve vstupní hale na bloku 1 nebo nabídka automatů s bagetami, sendviči, sladkostmi a nápoji instalovaných na několika místech areálu.

Pro ty, kteří zvažují návštěvu Prahy autem, ale neví, kde zaparkují - v případě návštěvy Hostelu Strahov ani to není problém, nachází se tu hned několik parkovišť.

V areálu strahovských kolejí nabízíme pokoje s různou vybaveností:

  • Blok 12 - celoroční hostel nabízí jednolůžkové a dvoulůžkové pokoje
  • Bloky 2-5, 10 - jen během prázdnin - dvoulůžkové pokoje, sociální zařízení (WC, sprcha) a kuchyňky jsou společné na chodbách
  • Bloky 8 - jen během prázdnin - buňky 2+2, sociální zařízení (WC, sprcha) a kuchyňky přímo v buňce

Dopravní obslužnost:

  • autobusy MHD směrem na Dejvice a Smíchov (cca 8-10 minut)
  • lanová dráha na Petříně

Vybavení

Restaurace/jídelna

Parkoviště

Sportoviště

Platba kartou

Provozní informace

Test