*** Hotel Masarykova kolej

Thákurova 1 4 , 160 00 Praha 6 (mapa)

Vedoucí: Pavla Suchanová , +420 234 678 xxx, pavla [dot] suchanovaatcvut [dot] cz

Objednávky a rezervace:

rezervace-mk [at] cvut [dot] cz

www.masarykovakolej.cz

Vítejte na Masarykově koleji ČVUT 

Masarykova kolej je zajímavá zejména propojením historie s moderní výstavbou. Primárně slouží k ubytovávání studentů, ale nabízí i ostatní služby komerčního charakteru: hotel - hostel - restaurace - kongresový sál. Je situována v rezidenční oblasti městské části Prahy 6. Výhodou ubytování je její poloha - skvělá dostupnost jak do centra města, tak i na dálniční síť. Mezinárodní letiště Václava Havla je odsud vzdálené pouze 20 min. jízdy. Myšlenka vybudování Masarykovy koleje vznikla paralelně s přípravou výstavby Univerzitního kampusu Dejvice ČVUT na pozemku v Sadové, dnes Thákurově ulici za podpory prezidenta T.G.Masaryka. Generálním projektantem byl v roce 1924 stanoven prof. A. Engel, do provozu byla uvedená v roce 1927. Stala se centrem studentského života a na svoji dobu se mohla pochlubit velmi moderním vybavením.

Pokud si rádi vzpomenete na časy, kdy jste sami studovali nabízíme Vám jedinečnou možnost ubytování v hotelu Masarykova kolej, který vznikl v zadním traktu budovy. Kolej nabízí svým hostům komfortní cenově dostupné ubytování v poklidném prostředí a nepřebernou škálu služeb. Cestou k svému hotelovému pokoji projdete chodbami, ve kterých se nachází pokoje studentů. Jedinečná šance pro srovnání jak studenti žili a žijí dnes. Snídaně Vám bude servírovaná formou nabídky bufetových stolů v Akademické restauraci. Večer si můžete posedět s přáteli ve Studentském klubu. Parkování je možné za poplatek v uzavřeném areálu Masarykovy koleje.

Nabídka pokojů:

  • jednolůžkové a dvoulůžkové pokoje, třílůžkové apartmány;
  • vlastní koupelna se sprchou a sociálním zázemím;
  • telefon, televize.

V těsné blízkosti Masarykovy koleje se nachází mnoho obchodů, kaváren a restaurací.  Pro volnočasové aktivity je možné využít rozsáhly park Stromovka, Sportoviště Juliska, v létě koupaliště Petynka nebo nedaleké údolí Divoká Šárka. Romantiky potěší dobrá dostupnost na Strahov - v jeho těsné blízkosti se nachází vrch Petřín s rozsáhlými zahradami, rozhlednou či bludištěm a lanovkou, kterou je možné využít jako rychlé spojení do centra města. Nedaleká Kinského zahrada nabízí dobré možnosti pro odpočinek a relax. Příznivce historických památek zase ocení dostupnou vzdálenost Pražského hradu, který je obklopen mnoha historickými objekty.

Těšíme se na Vaši návštěvu.

Vybavení

Test piktogram

Aktuální hotelové informace

Test