Koleje Podolí

Na Lysině 12, 140 00 Praha 4 (mapa)
 

Vedoucí: Naděžda Makulová, +420 234 678 451, kolej-podoliatcvut [dot] cz

Studentská samospráva: https://pod.cvut.cz/

 

Úřední a pokladní hodiny
 

Po - Čt: 8:00 - 11:00; 12:00 - 14:00

Pá:         8.00 - 11.00

  

Ubytovací kancelář
 

Zuzana Frydrichová tel.: +420 237 678 454 email: kolej-podoli [at] cvut [dot] cz

Marcela Pešková tel.: +420 237 678 453 email: kolej-podoli [at] cvut [dot] cz

 

 

Koleje Podolí

Areál kolejí Podolí se nachází v klidné vilové čtvrti Prahy 4 vedle současné architektonicky moderně pojaté zástavby, cca 5 minut chůze od stanice metra C - zastávka Pražského povstání. Do centra jsou to pouze 3 zastávky metra. Urbanistický koncept komplexu kolejí Podolí zpracoval Ing. arch. J. Krásný, přičemž projekt byl vytvořen přímo na Fakultě architektury ČVUT v Praze. Původní kapacita byla 1700 lůžek. V současné době jsou koleje umístněné v parkovém areálu a tvoří je 6 samostatných ubytovacích objektů, administrativní budova s vrátnicí a Menza Podolí. Modernizace objektů s cílem zlepšit komfort ubytování probíhá od roku 1993. Dva ze šesti bloků prošly generální rekonstrukcí, u ostatních dochází k postupně obměně interiéru. Celková kapacita je více než 1000 lůžek.

Nabízí ubytování v různých typech pokojů:

  • Blok A, B - buňkový systém s jednolůžkovými až třílůžkovými pokoji, sociální zařízení (wc, sprcha) a kuchyňka jsou na buňce;
  • Blok C, F (po rekonstrukci) -  jednolůžkové a dvoulůžkové pokoje s umyvadlem na pokoji. Sociální zařízení (wc, sprcha) a kuchyňka na chodbě. Na bloku C je pro pohybově handicapované studenty k dispozici 2 dvoulůžkové pokoje s vlastní sprchou a WC;
  • Blok D, E (částečně po rekonstrukci) - jednolůžkové až třílůžkové pokoje, kuchyňky a sociální zařízení společné na chodbách. 

Na všech blocích se nacházejí prádelny a sušárny (vždy vybavené sušičkami) o různé kapacitě. Přípojky na internet jsou na všech pokojích. Pro využití volného času nabízí Studentský Klub Pod - O - Lee mnoho aktivit např. klub stolních her, filmový klub, kurzy angličtiny. V budově menzy Podolí je sportoviště, které zahrnuje posilovnu, tělocvičnu a saunu. V areálu Kolejí Podolí jsou k dispozici dvě venkovní hřiště s umělým povrchem pro různé sporty nebo po náročném dni je možné navštívit čajovnu nebo Klub U dna. Některé z těchto služeb včetně parkování v areálu jsou zpoplatněny.

 

Vybavení kolejí

Kuchyňka

Menza

Hřiště

Posilovna

Parkoviště

Kolejní nástěnka

Test