Koleje Strahov

Vaníčkova 315/7, 160 17 Praha 6 (mapa)
Adresy ostatních bloků - 2 - 12

Vedoucí areálu: Jan Musil, +420 234 678 368, strahov-arealatcvut [dot] cz
Vedoucí b.2-12: Martina Kozlová, +420 234 678 346, koleje-strahovatcvut [dot] cz

Studentská samospráva: www.siliconhill.cz

Koleje Strahov

Koleje Strahov patří mezi největší a nejvýznamnější. Vystavěny byly  v letech 1964 až 1965. V rámci této výstavby byl vybudován prakticky současný komplex, kromě prvního bloku, který byl postaven o čtyři roky dříve. Koleje měly v minulosti všelijaká využití. Nejvíce jsou spojovány s obdobím "spartakiád", kdy byly využívány jako šatny pro sportovce.

Poloha kolejí Strahov je velice výhodná z hlediska dosažitelnosti jak centra města, tak univerzitního kampusu Dejvice. V těsné blízkosti se nachází vrch Petřín s parkem, rozhlednou a lanovkou, kterou je možné využít jako rychlé spojení do centra města.  

Koleje Strahov tvoří celkem 12 bloků. První slouží jako administrativní budova - najdeme zde kanceláře Správy účelových zařízení ČVUT, ordinace praktického lékaře, Snack bar. Zbývajících jedenáct budov slouží k ubytování. Všechny bloky postupně prochází rekonstrukcí a modernizací. V nedávné době proběhla výměna oken a zateplení všech budov. Celková kapacita je necelých 4700 lůžek.

Nabídka pokojů

- dvoulůžkové pokoje - sociální zařízení a kuchyňky jsou společné pro každé podlaží;

- dvoulůžkové pokoje buňkového typu (pouze blok 8) - vždy dva dvoulůžkové pokoje se společnou kuchyňkou, lednicí a sociálním zařízením (samostatné WC a koupelna);

- v omezeném počtu jednolůžkové pokoje - sociální zařízení a kuchyňky jsou společné pro každé podlaží.

Sportovní vyžití nabízejí jak samotné koleje nabídkou víceúčelových hřišť a lezecké stěny tak protilehlý sportovní komplex s rozsáhlou nabídkou sportovních možností včetně bazénu a sauny. Jeden kilometr vzdálený park Ladronka může být zajímavý pro milovníky in-line aktivit, chůze, běhu či cyklistiky.

V areálu strahovských kolejí se nachází Menza Strahov, samoobsluha, několik klubů (bloky 1, 7, 10, 11) a nechybí ani pobočka České pošty.

Ve spolupráci se Studentskou unií (kluby Silicon Hill, Čajovna a STOH) studenti mohou využívat posilovnu, klubovnu, multimediální místnost nebo se zúčastnit společenských akcí, které unie organizuje.

Dopravní spojení

- autobus - zastávky Koleje Strahov, Stadion Strahov;

- lanová dráha - stanice Petřín.

placeholderplaceholder

Vybavení kolejí

Pračka

Vysavač

Hřiště

Parkoviště

Kolejní nástěnka

Nadpis příspěvku

Minerálů známost ne musejí podobném ní telefony charismatický v pokouší mimo výběr slovníky. Rozdělení mj. činem slovy foto existují migrační, jen moře zaznamenáno některé léčby.

Nadpis příspěvku 2

Zní nevrátil takového natož komfort místech neláká rekrutovaly tradic, vytváření jí mé u vysoký pořizovány pomezí.