Sinkuleho kolej

Zikova 702/13, 140 00 Praha 6 (mapa)
Vedoucí: Lenka Bedrníková, +420 234 678 xxx, lenka [dot] bedrnikovaatcvut [dot] cz

Studentská samospráva: https://www.sin.cvut.cz/https://www.sin.cvut.cz/

Úřední a pokladní hodiny

Po - Pá:  8.00 - 11.00; 12.00 - 14.00

Ubytovací kancelář:

Helena Veselá, tel. +420 234 678 402, email: helena [dot] vesela [at] cvut [dot] cz

Sinkuleho kolej

Sinkuleho kolej se nachází Prahy-Dejvicích, přímo v univerzitním kampusu ČVUT a VŠCHT. Nové Dejvice byly jako celá čtvrť i s jejím centrem, Vítězným náměstím, postavena najednou podle moderního urbanistického plánu architekta Antonína Engela. Základním architektonickým prvkem bylo centrální Vítězné náměstí, do něhož se sbíhaly radiální třídy a bulváry. Velkolepý plán zástavby byl bohužel přerušen 2. světovou válkou a poté se ho již nepodařilo dokončit. 

Sinkuleho kolej prošla v roce 2000 částečnou rekonstrukcí. Z důvodu neustále rostoucích požadavků na ubytování studentů průběžně probíhá další modernizace a obměna interiéru. Celková kapacita je 373 lůžek, nabízí jednolůžkové až čtyřlůžkové pokoje. Sociální zařízení a kuchyňky jsou společné na každém patře. Kuchyňky jsou vybaveny lednicí, mikrovlnou troubou a elektrickým sporákem s troubou. Ve spolupráci se Studentskou unii, hlavně se studentským klubem Sincoolka, mají studenti možnost využívat zázemí sociálního a kulturního vyžití jako posilovna, multimediální místnost, kolárna, kufrárna, studovny a víceúčelové hřiště.

Ubytování na Sinkuleho koleji je zvlášť vyhledáváno studenty, kteří mají výuku v areálu Univerzitního kampusu Dejvice, vzdáleného max. 5 minut chůze. Stravování je možné v menzách, které jsou součástí kampusu - v menze na Masarykově koleji nebo ve Studentském domě, případně mohou využít i mírně vzdálenější Technickou menzu.

Sinkuleho kolej  má výborné dopravní spojení. Cca 2 minut od koleje je stanice metra Dejvická, lze využít autobusové i tramvajové linky Pražské integrované dopravy (stanice Dejvická - cca 3 minuty od koleje). Studenti ze Sinkuleho koleje rádi využívají široké spektrum prodejen i večerek, které se nacházejí na Vítězném náměstí popř. v jeho těsném sousedství.

Vybavení kolejí

Pračka a sušička

Kolejní nástěnka

Test test 2