Hostel Masarykova kolej

Masarykova kolej - hotel, hostel, kongresové centrum, restaurace

Vítejte na Masarykově koleji ČVUT

Masarykova kolej je zajímavá zejména propojením historie s moderní výstavbou. Primárně slouží k ubytovávání studentů, ale nabízí i ostatní služby komerčního charakteru: hotel - hostel - restaurace - kongresový sál. Je situována v rezidenční oblasti městské části Prahy 6. Výhodou ubytování je její poloha - skvělá dostupnost jak do centra města, tak i na dálniční síť. Mezinárodní letiště Václava Havla je odsud vzdálené pouze 20 min. jízdy. Myšlenka vybudování Masarykovy koleje vznikla paralelně s přípravou výstavby Univerzitního kampusu Dejvice ČVUT na pozemku v Sadové, dnes Thákurově ulici za podpory prezidenta T.G.Masaryka. Generálním projektantem byl v roce 1924 stanoven prof. A. Engel, do provozu byla uvedená v roce 1927. Stala se centrem studentského života a na svoji dobu se mohla pochlubit velmi moderním vybavením.

Nabízíme Vám jedinečnou příležitost spojit prohlídku historických památek Prahy s možností ekonomicky výhodného ubytování v hostelu Masarykova kolej, kde v průběhu školního roku bydlí možná budoucí architekti, jaderní inženýři apod.  Kolej nabízí svým hostům komfortní cenově dostupné ubytování v poklidném prostředí a nepřebernou škálu služeb. Snídaně Vám bude servírovaná formou nabídky bufetových stolů v Akademické restauraci. Večer si můžete posedět s přáteli ve Studentském klubu. Parkování je možné za poplatek v uzavřeném areálu Masarykovy koleje.

Nabídka pokojů:

  • buňkový systém s příslušenstvím - dvoulůžkové a třílůžkové pokoje;
  • koupelna a WC jsou společné pro dva až tři pokoje.

V těsné blízkosti Masarykovy koleje se nachází mnoho obchodů, kaváren a restaurací.  Pro volnočasové aktivity je možné využít rozsáhly park Stromovka, Sportoviště Juliska, v létě koupaliště Petynka nebo nedaleké údolí Divoká Šárka. Romantiky potěší dobrá dostupnost na Strahov - v jeho těsné blízkosti se nachází vrch Petřín s rozsáhlými zahradami, rozhlednou či bludištěm a lanovkou, kterou je možné využít jako rychlé spojení do centra města. Nedaleká Kinského zahrada nabízí dobré možnosti pro odpočinek a relax. Příznivce historických památek zase ocení dostupnou vzdálenost Pražského hradu, který je obklopen mnoha historickými objekty.

Těšíme se na Vaši návštěvu.

Objednávky a rezervace

rezervace-mk [at] cvut [dot] cz

www.masarykovakolej.cz

Provozní informace

Test