Hostel Praha 4

Hostely v klidné části Prahy 4 na hranici mezi moderními budovami na Pankráci a vilovou čtvrtí

Rezervace o objednávky:

Centrální recepce: tel.: +420 234 678 111 email: suz-recepce [at] cvut [dot] cz

Blanka Čermáková, tel.: +420 234 678 343  email: hostel [at] cvut [dot] cz

Věra Denková, tel.: +420 234 678 344  email: hostel [at] cvut [dot] cz

Vítejte v areálu Koleji Podolí ČVUT

Hostel Podolí je i přes čilý stavební rozvoj v okolí, stále v poklidné vilové čtvrti Prahy 4, vedle současné architektonicky moderně pojaté zástavby, cca 5 minut chůze od stanice metra C - zastávka Pražského povstání. Do centra jsou to pouze 3 zastávky metra. Urbanistický koncept komplexu byl vytvořen přímo na Fakultě architektury ČVUT v Praze a zpracovaný Ing. arch. J. Krásným. Areál tvoří 6 samostatných ubytovacích objektů, administrativní budova s vrátnicí a Menza Podolí. Všechny budovy areálu jsou památkově chráněny.

V blízkosti areálu cca 10 minut chůze jsou obchody , restaurace dále velké nákupní centrum se širokou nabídkou sortimentu. Nedaleko se nachází krásný historický areál Vyšehradu, kde se konají významní kulturní akce, podobně jako v Kongresovém centru. Relaxaci a odpočinek nabízí park Kavčí hory. Milovníky plavání určitě potěší nedaleký plavecký stadion Podolí s jedním krytým a dvěma venkovními bazény. Pro ty, kteří upřednostňují společenský život můžou navštívit břeh Vltavy tzv. Náplavku, kde se konají koncerty a divadelní představení různých žánrů nebo vyhlídkové plavby.

Hostel Podolí nabízí ubytování v různých typech pokojů na šesti blocích:

 • Blok A, B - buňkový systém s jednolůžkovými až třílůžkovými pokoji, sociální zařízení (wc, sprcha) a kuchyňka jsou na buňce;
 • Blok C, F (po rekonstrukci) -  jednolůžkové a dvoulůžkové pokoje s umyvadlem na pokoji. Sociální zařízení (wc, sprcha) a kuchyňka na chodbě. Na bloku C je pro pohybově handicapované studenty k dispozici 2 dvoulůžkové pokoje s vlastní sprchou a WC;
 • Blok D, E (částečně po rekonstrukci) - jednolůžkové až třílůžkové pokoje, kuchyňky a sociální zařízení společné na chodbách. 

Parkování je možné přímo v areálu za poplatek, stravování je možné v Menze Podolí.

 

 

 

  Vybavení

  Test piktogram

  Provozní informace

  Test