Dejvická kolej

Zikova 538/19, 160 00 Praha 6 (mapa)
Vedoucí: Dana Menčíková , +420 234 678 402, kolej-dejvickaatcvut [dot] cz

Studentská samospráva: https://www.sin.cvut.cz/

Úřední a pokladní hodiny

Po - Pá: 8.00 - 11.00; 12.00-14.00 (na Sinkuleho koleji)

Ubytovací kancelář se nachází na Sinkuleho koleji

Dan Mikulčík, tel. +420 234 678 402, email: kolej-dejvicka [at] cvut [dot] cz

Dejvická kolej

Dejvická kolej se nachází Prahy-Dejvicích, přímo v univerzitním kampusu ČVUT a VŠCHT. Nové Dejvice byly jako celá čtvrť i s jejím centrem, Vítězným náměstím, postavena najednou podle moderního urbanistického plánu architekta Antonína Engela. Základním architektonickým prvkem bylo centrální Vítězné náměstí, do něhož se sbíhaly radiální třídy a bulváry. Velkolepý plán zástavby byl bohužel přerušen 2. světovou válkou a poté se ho již nepodařilo dokončit. 

Dejvická kolej prošla v roce 2004 celkovou rekonstrukcí. Z důvodu neustále rostoucích požadavků na ubytování studentů průběžně probíhá další modernizace a obměna interiéru. Celková kapacita je 132 lůžek buňkového provedení. Nabízí jednolůžkové, dvoulůžkové a třílůžkové pokoje - sociální zařízení a kuchyňka jsou společné vždy pro jednu buňku (2- 3 pokoje tzn. 5 - 6 osob). Ve spolupráci se Studentskou unii, hlavně se studentským klubem Sincoolka, mají studenti možnost využívat zázemí sociálního a kulturního vyžití jako posilovna, multimediální místnost, kolárna, kufrárna, studovny a víceúčelové hřiště za Sinkuleho kolejí.

Ubytování na Dejvické koleji je zvlášť vyhledáváno studenty, kteří mají výuku v areálu Univerzitního kampusu Dejvice, vzdáleného max. 5 minut chůze. Stravování je možné v menzách, které jsou součástí kampusu - v menze na Masarykově koleji nebo ve Studentském domě, případně mohou využít i mírně vzdálenější Technickou menzu.

Sinkuleho kolej  má výborné dopravní spojení. Cca 3 minut od koleje je stanice metra Dejvická, lze využít autobusové i tramvajové linky Pražské integrované dopravy (stanice Dejvická - cca 3 minuty od koleje). Studenti ze Sinkuleho koleje rádi využívají široké spektrum prodejen i večerek, které se nacházejí na Vítězném náměstí popř. v jeho těsném sousedství.

Vybavení kolejí

Kuchyňka

Pračka a sušička

Posilovna

Kolejní nástěnka

Test