Hostel Praha 6

Hostely v západní klidné části Prahy 6 na cestě od mezinárodního letiště Václava Havla do centra Prahy

Sinkuleho kolej: detail

Dejvická kolej:detail

Bubenečská kolej:detail

Kolej Orlík:detail

Masarykova kolej:detail

Rezervace a objednávky:

Centrální recepce:
tel.: +420 234 678 111
email: suz-recepce [at] cvut [dot] cz

Hostel Sinkule, Dejvická, Orlík, Bubeneč
tel.: +420 234 678 343,+420 234 678 344
email: hostel [at] cvut [dot] cz

Hostel Masarykova
tel: +420 234 678 460, +420 234 678 461
email: rezervace-mk [at] cvut [dot] cz

 

Vítejte v hostelech Univerzitního kampusu ČVUT

Nabízíme Vám jedinečnou příležitost spojit prohlídku historických památek Prahy s možností ekonomicky výhodného ubytování v hostelech dejvického kampusu, kde v průběhu školního roku bydlí možná budoucí architekti, jaderní inženýři apod.  Hostely jsou situovány v rezidenční oblasti městské části Prahy 6. Výhodou ubytování v hostelech je jejich poloha - skvělá dostupnost jak do centra města, tak i na dálniční síť. Mezinárodní letiště Václava Havla je odsud vzdálené pouze 20 min. jízdy.

Myšlenka vzniku univerzitního kampusu Dejvice se zrodila v dvacátých letech 20. století. Celá stavba vycházela za základního architektonického řešení prof. A. Engela a měla být dílem architektů - profesorů ČVUT. Základní kámen k novostavbě byl slavnostně položen 21.6.1925 za přítomnosti prezidenta T. G. Masaryka. Na základě Engelovy koncepce byly nakonec vystavěny pouze dva bloky areálu ČVUT a Masarykova kolej.

pokoj Pokoj

Stravování je možné v menzách umístěných v kampusu - Menze Technické, Studentském domě nebo Masarykova kolej. Strategickým místem celé oblasti Dejvic je Vítězné náměstí tvz. "kulaťák", kde se koná mnoho kulturních a společenských akcí.  V těsné blízkosti se nachází mnoho obchodů, kaváren a restaurací.  Pro volnočasové aktivity je možné využít rozsáhlý park Stromovka, Sportoviště Juliska, v létě koupaliště Petynka nebo nedaleké údolí Divoká Šárka. Romantiky potěší dobrá dostupnost na Strahov - v jeho těsné blízkosti se nachází vrch Petřín s rozsáhlými zahradami, rozhlednou či bludištěm a lanovkou, kterou je možné využít jako rychlé spojení do centra města. Nedaleká Kinského zahrada nabízí dobré možnosti pro odpočinek a relax. Příznivci historických památek zase ocení dostupnou vzdálenost Pražského hradu, který je obklopen mnoha historickými objekty.

Parkování je možné za poplatek v uzavřeném areálu Masarykovy kolej, v budově Národní technické knihovny nebo před budovami jednotlivých hostelů.

V oblasti Dejvic nabízíme hostely v 5 budovách s různou vybaveností:

Hostel Sinkule se nachází v těsné blízkosti metra, nabízí dvoulůžkové až čtyřlůžkové pokoje.

Hostel Dejvická nabízí buňkový systém ubytování - jednolůžkové a dvoulůžkové pokoje, sociální zařízení (samostatné WC a koupelna) a kuchyňka (vybavená lednicí a dvouplotýnkovým vařičem) v buňce.

Hostel Bubeneč nabízí jednolůžkové až třílůžkové pokoje, sociální zařízení s příslušenstvím (WC + sprcha) a kuchyňka na patře. Je zde možné využít víceúčelové sportovní hřiště s umělou trávou a večerním osvětlením.

Hostel Orlík nabízí jednolůžkové a dvoulůžkové pokoje s vlastní sociálním zařízením a kuchyňkou. Výhodou je prodejna Penny Market, která je umístěna v suterénu hostelu.

Masarykova kolej nabízí buňkový systém ubytování, dvoulůžkové a třílůžkové pokoje, sociální zařízení a kuchyňka v buňce pro 2-3 pokoje.

Vybavení

Platba kartou

Provozní informace

Otevřeno